SPEKLAKT MUZYCZNO – TEATRALNY „MINOTAUR” – 19 VI 2024

23.06.2024

„Minotaur” to projekt artystyczno-edukacyjny powstały w oparciu o autorski scenariusz spektaklu muzycznego „Minotaur”. W ramach cyklicznych spotkań (teatralno – wokalnych i choreograficznych) z reżyserem i autorem przedstawienia, kompozytorem muzyki do spektaklu, choreografką i instruktorką teatralną, podopieczni Stowarzyszenia będą przygotowywać się do występu w profesjonalnym przedstawieniu, które zaprezentowane zostanie mieszkańcom Mikołowa i okolic. Do pracy nad spektaklem zostaną zaangażowani także aktorzy związani z offowym „Teatrem Kozubka” mający bogate doświadczenie sceniczne w związku z czym projekt zyska wyraźny wymiar edukacyjny i integracyjny, a dzięki wspólnej pracy profesjonalistów oraz wolontariuszy – osób dorosłych, młodzieży i dzieci także charakter międzypokoleniowy. Spektakl ma wyraźnie zaakcentowane walory terapeutyczne. Uczy samoakceptacji – wbrew modom i narzuconym z zewnątrz wzorcom. Ukazuje wartość relacji budowanych we wspólnym przeżywaniu przygód w realnym świecie. Demaskuje kruchość kłamstwa kompromitującego się w zderzeniu z prawdą. Wreszcie uczy, że niezależnie kim się jest – każdy zasługuje na szacunek i akceptację. Spektakl zostanie dwukrotnie zaprezentowany na profesjonalnych scenach nieodpłatnie, aby dotrzeć z przekazem do jak największej grupy odbiorców.